Symulator pszczoły – zrób miód na komputerze!

Produkują miód, wszyscy je kochamy. Już wkrótce – premiera 14 listopada – można będzie samemu przekonać się, jak to jest, być jedna z nich. Na pułki sklepów trafi familijna gra komputerowa ukazująca „od środka” życie pszczoły miodnej. Jest to gra zręcznościowio-edukacyjna, której zarys fabuły wydaje się interesujący nie tylko dla zainteresowanych tematem pszczelarstwa.

Redakcja Miód-z-Pasieki.PL na pewno sprawdzi ten tytuł i nie omieszkamy napisać dogłębnej recenzji. Dostępne materiały sprawiają wrażenie wysokiej jakości. Łączny koszt produkcji gry ma wynieść około 2 mln zł

Póki co rozczarowanie budzi zapowiedź, że gra na PC będzie dostępna tylko i wyłącznie na platformie Epic Games, konkurenta Steama.

Jak opowiada Łukasz Rosiński z Varsav Game Studios, „pewnego wieczoru, podczas czytania córce książki o pszczołach, zdałem sobie sprawę, że życie pszczelej rodziny jest gotowym scenariuszem na grę familijną. Jako rodzic dużą wagę przywiązuję do wspólnego spędzenia czasu w ciekawy i atrakcyjny dla wszystkich sposób. Tak właśnie zaprojektowaliśmy grę Bee Simulator”.

Za Varsav game studio:

Poznaj świat widziany oczami pszczoły! Konkuruj w pszczelich wyścigach, walcz z wrogami, zbieraj pyłek, szalej w pszczelim tańcu i swobodnie eksploruj świat gry inspirowany nowojorskim Central Parkiem. Czekają na Ciebie trzy różne tryby rozgrywki. Baw się z rodziną i przyjaciółmi – współdziałaj lub rywalizuj!

Kiedy na horyzoncie pojawiają się pierwsze promienie słońca, ul zaczyna budzić się ze snu. Tutaj hierarchia i pracowitość decydują o zapewnieniu dostatniego, miodnego życia całego roju. Sprawdzasz więc stan skrzydełek, stopień odchylenia czułków, odbierasz zadanie od Królowej i ruszasz, żeby wypełnić swoją pierwszą, samodzielną, pszczelą misję. To jednak dopiero początek Twoich przygód. Wkrótce dowiadujesz się bowiem, że ludzie postanowili ściąć drzewo, w którym mieści się Wasz ul. Od tej chwili los Twój oraz Twojej pszczelej rodziny, leży w Twoich zwinnych łapkach i rączych skrzydełkach!

ROZGRYWKA

Gra została zaprojektowana z myślą o wspólnej zabawie rodziców i dzieci, w ciekawy sposób angażując całą rodzinę. Dodatkowo zbudowana została w oparciu o łatwe do opanowania i zrozumiałe dla dziecka mechanizmy. W tej interaktywnej opowieści gracze dostaną szansę spojrzenia na świat z zupełnie innej, owadziej perspektywy oraz możliwość poznania zwyczajów i ważnych wydarzeń z życia pszczół.

W grze Bee Simulator dostępne są trzy tryby rozgrywki dwóch różnych wersjach – prostszej, przeznaczonej dla młodszych graczy oraz bardziej wymagającej dla dorosłych:

  1. Fabularny tryb dla pojedynczego gracza, w którym poznajemy historię pszczelej rodziny i staramy się uratować rój przed zagrożeniem ze strony ludzi.
  2. Tryb swobodnej eksploracji świata zainspirowanego nowojorskim Central Parkiem.
  3. Tryb split-screen oparty o kooperację lub klasyczną konkurencję, oferujący trzy dodatkowe mapy, dzięki którym rozgrywka będzie jeszcze ciekawsza.

GŁÓWNE CECHY ROZGRYWKI

  • Niepowtarzalna możliwość poznania świata w makro skali z mikro-perspektywy pszczoły miodnej
  • Rzeczywiste odwzorowanie otoczenia inspirowanego nowojorskim Central Parkiem
  • Trzy zróżnicowane tryby rozgrywki wzbogacone elementami edukacyjnymi
  • Możliwość interakcji z otoczeniem, w tym z ludźmi, zwierzętami, roślinami i innymi owadami
  • Brak przemocy, co czyni grę doskonałym wyborem dla rodziców szukających bezpiecznego tytułu do wspólnej zabawy z dzieckiem
  • Relaksująca muzyka skomponowana przez Mikołaja Stroińskiego, odpowiedzialnego m. in. za ścieżki dźwiękowe do takich gier, jak: Wiedźmin 3 czy Zaginięcie Ethana Cartera.

ZOSTAŃ PSZCZOŁĄ

Poznaj świat widziany oczyma pszczoły! Konkuruj w pszczelich wyścigach, walcz z wrogami, zbieraj pyłek, szalej w pszczelim tańcu i swobodnie eksploruj świat gry inspirowany nowojorskim Central Parkiem. Czekają na Ciebie trzy różne tryby rozgrywki. Baw się z rodziną i przyjaciółmi – współdziałaj lub rywalizuj!

DO LOTU, GOTOWI, START!
Stań do wyścigu i pokaż swoim pszczelim siostrom, kto ma najszybsze skrzydełka w całym roju!

MAM ŻĄDŁO I NIE ZAWAHAM SIĘ GO UŻYĆ!

Pszczeli świat nie jest tak beztroski, jak mogłoby się wydawać. Osy, żaby, pająki, a nawet niezbyt przyjaźni ludzie tylko czekają, żeby pokrzyżować Twoje plany.

TAŃCZĄCY Z PSZCZOŁAMI

Podniebne akrobacje nie mają dla Ciebie tajemnic, a Twoje zagubione siostry chętnie naśladują Twoje płynne, taneczne ruchy.

ZBIERACZ PYŁKU

Eksploruj park, odwiedzaj wszystkie zakamarki, nie omijaj nawet najdalszych zakątków dzięki którym zdobędziesz najlepszy pyłek dla swojej pszczelej rodziny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *