Konferencja „Nasze pszczoły”

Na terenie Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie w dniach 12-13.10.2019r. odbyła się konferencja pod hasłem „Nasze pszczoły”

Współorganizatorzy: Polska Akademia Umiejętności, Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie, Karpacki Związek Pszczelarzy w Nowym Sączu, Małopolskie Stowarzyszenie Doradztwa Rolniczego oraz Pszczelnicze Towarzystwo Naukowe.

W czasie tegorocznej konferencji będą poruszane zagadnienia dotyczące projektu realizowanego przez Lasy Państwowe „Pszczoły wracają do lasu”, będzie mowa  o różnorodności gatunkowej pszczół i ich rozmieszczeniu na terenie Polski. Uczestnicy konferencji dowiedzą się o zagrożeniach wynikających z rozpowszechniania na terenie kraju obcych nam gatunków pszczół. Wykładowcy poruszą tematy dotyczące hodowli pszczoły miodnej i jej problemów zdrowotnych. Nowym, niekonwencjonalnym, punktem w programie konferencji będzie debata na temat przyszłości pszczelarstwa  w Małopolsce, do której zapraszamy wszystkich uczestników. W drugim dniu (13 października) zainteresowani słuchacze odwiedzą pasiekę Ojców Kapucynów, ulokowaną w bezpośrednim sąsiedztwie krakowskich plant otaczających Rynek Główny.

Program konferencji

http://msdr.edu.pl/uploads/2019_10_12_konferencja_program.pdf

http://msdr.edu.pl/uploads/2019_10_12_konferencja_program.pdf

Czekamy na materiały wideo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *